Robotik Ortodonti

SureSmile nedir?

Robotik OrtodontiSureSmile, ortodontistin yapmış olduğu tedavi planlamasına göre her hastaya özel tel bükümleri yapan robotik bir teknolojidir. Dişlerinizin 3 boyutlu bir modeli, her açıdan değerlendirilmesine imkan sağlayacaktır. Ortodonti uzmanlarımız, modelinizi değerlendirdikten sonra, SureSmile bilgisayar simulasyonları en iyi tedavi planlamasını belirleyecektir. Size özel tedavi planlamasına nihai karar verildikten sonra, sahip olmak istediğiniz sağlıklı ve güzel gülümsemeyi yaratmak için, SureSmile her diş için en etkili hareketleri hesaplamaktadır. SureSmile, standart braketlerle yapılan tedavi sürecini %40 oranında azaltırken, daha az klinik ziyareti yapılmasını ve hasta konforunun artmasını sağlamaktadır.

Kısa Tedavi Süresi

Robotik OrtodontiSureSmile standart braketlerle yapılan tedavi sürecini %40 oranında azaltmak üzere bir teknoloji geliştirmiştir. Tel tedavisi, ortalama 2 yıl süren, uzun süreli bir tedavi şeklidir. SureSmile’ın sofistike 3 boyutlu görüntüleme sistemi, tedavi planlaması ve kişiye özel ark tellerinin bükülmesi ile konvansiyonel braketlere göre tedavi süresi kısaltılabilmektedir. Yüksek robot teknolojisi ile üretilen kişiye özel ark telleri, tedavi planını hassas diş hareketleri ile birleştiri. Yerleştirilen ark teli, dişlerinizi nereye hareket etmeleri gerekiyorsa, oraya doğru hızlı bir biçimde hareket ettirecektir. Kullanılan ark telleri, sizin vücut ısınızda etkin şekilde çalışan ve tedavi planına göre dişinizi hareket ettirecek şekilde kendi biçimine dişlerinizi uyduran ‘şekil hafızalı tellerdir’. Şekil hafızalı teller, tedavi süresini kısaltacak şekilde devamlı ve hafif kuvvetler uygulayarak dişlerinizi hareket ettirir.

Daha Az Ofis (Klinik) Ziyareti

Robotik OrtodontiSureSmile, tedavi süresini kısaltmasına ek olarak, ihtiyaç olan tel değişim sayısını ve dolayısıyla hastanın ortodontist kliniğine gideceği seans sayısını da azaltmaktadır. SureSmile sisteminin 3 boyutlu yazılımı sayesinde, ortodontist dişleri nasıl etkin bir şekilde seviyeleyebileceğini analiz edebilir. Bu yazılım ile spesifik olarak kişiye özel ark telleri dizayn edildiği için, gereksiz zaman kaybının önüne geçilmiş olunur. Tedavi süresi standart braketlere göre daha kısa olduğu için, hastanın ağız hijyeni de korunmuş olacaktır.

Robotik OrtodontiHasta Konforunun Artması

Ortodontik tedavi esnasında hastaların hissettiği hassasiyet ve acı, tel değişimleri arasındaki basınç değişimlerinden kaynaklanmaktadır. SureSmile kullanan hastalar tedavilerinde daha az tel değişimi yapıldığı için, daha az acı hissederler.

Tedavi Hala Ortodontist Kontrolünde mi?

Kesinlikle! Hatta, SureSmile teknolojisi doktora konvansiyonel braketlere göre çok daha fazla kontrol imkanı veren bir sistemdir.

Daha detaylı bilgi için www.SureSmile.com

Sarıyer Ortodonti
En kısa sürede dönüş sağlıyoruz

Sarıyer Ortodonti
Merhaba 👋

Sizi güzel gülüşünüze nasıl kavuşturabiliriz?
13:40
×
Whatsapp Destek Hattı