Görünmeyen Ortodonti

Lingual ortodonti (Görünmeyen Ortodonti - İçerden Diş Teli)

Hastalar düzgün dişler ve mükemmel bir gülüşe sahip olabilmek için ortodontistlere başvurmakta ancak çoğu zaman bu sonuca ulaşmalarını sağlayacak olan ortodontik aygıtları estetik kaygılarından dolayı taktırmak istememektedirler.

Artık günümüzde estetik kaygısı olan hastalar da, dişlerin arka yüzeylerine yerleştirilen görünmez diş telleri olarak bilinen lingual ortodontik tedavi ile özgürce gülümseyebilmektedirler.

 

Neden kişiye özel lingual braketler?

Dış yüzeye takılan braketler, dişlerin ön yüzeyleri genellikle birbirine benzer yapıda oldukları için standart olarak üretilebilir ve diş yüzeyine uygulanabilir. Fakat dişlerin iç yüzeyleri, dış yüzeylerine göre anatomik olarak çok daha fazla çeşitlilik gösterdiğinden ve braketler iç yüzeylere yapıştırıldığında dil yaralanmaları ve konuşma problemleri olabileceğinden, kişiye özel braket üretimi ile bu problemler en aza indirgenmekte ve ideal tedavi sonuçlarına ulaşılabilmektedir.

 

Peki kişiye özel hazırlanan bu teller nasıl uygulanır?

Öncelikle 3 boyutlu tarama ile elde edilen ölçüler, yurtdışındaki merkeze yönlendirilir. Bu sistemde hasta ile birlikte hastanın beklentileri göz önünde bulundurularak bir tedavi planı oluşturulur. Öngörülen tedavi planına göre hazırlanan tedavi sonu modeller internet üzerinden ortodontist ve hasta tarafından onaylandıktan sonra, hastaya özel teller ve braketler Almanya ya da Fransa’da bulunan laboratuvarlar tarafından teknolojinin son ürünü olan CAD/CAM teknolojisi ile üretilir. Bu sistem, tüm dişlerin sürmüş olduğu her hastada yaş fark etmeksizin kullanılabilir.

Sarıyer Ortodonti
En kısa sürede dönüş sağlıyoruz

Sarıyer Ortodonti
Merhaba 👋

Sizi güzel gülüşünüze nasıl kavuşturabiliriz?
13:40
×
Whatsapp Destek Hattı